YÖNETİCİ MESAJI

 

Carwax 122 istasyonuyla “Boya Yüzeyi Koruma ve Temizlik Sistemleri” olarak faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanları Amerikan formülasyonları ile otomobil bakım-koruma ürünleri üreticisi ve kimyasal tedarikçisidir. Kara ve deniz taşıt araçlarında boya koruma sistemleri, detaylı iç ve dış temizlik, döşeme, halı ve vinil koruma sistemleri, oto pas önleme sistemleri ve ses yalıtım sistemlerini uygulamak, küçük alan kaporta ve boya tamir işlemleri, cam filmi ve kaput koruyucu filmi, su itici cam kaplaması uygulamaları ve aksesuar montajları yapmak suretiyle hizmet faaliyetlerinde bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Antalya,Bursa, Nevşehir, Tokat, Batman, Muğla, Çanakkale, Gebze, Kocaeli, Kırıkkale, Mersin, Bolu, Zonguldak, Amasya, Afyon, Adana, Fethiye, Yalova, Balıkesir, Alanya, Kırıkkale, Düzce, KKTC ve Yurt dışında Kazakistan, Almata, Irak, Kosova, Bulgaristan, Nijerya Lagos’da Carwax olarak hizmet sunmaktayız. İlk Franchise istasyonumuzun açılışını 2002 yılında gerçekleştirdik. Kurumsal yapının oluşumu için makine ve kimyasal donanımı tamamlayarak uzman kadromuzla, standart hizmet kalitesi ve sürekliliği hedefimiz için Franchise sistemi ile büyümeyi hedefledik. Francihise zincirlerimize yenilerini eklemeye hızla devam etmekteyiz. 2023 yılı sonunda 122 olan Carwax istasyonlarının sayısını 2024’yılı sonu itibariyle 160’a çıkarmak ve Carwax hizmetlerini tüm Türkiye’ye ve Yurt Dışına yaymak istiyoruz. Carwax, Türkiye’de gelir grubuna göre C, CC ve CCC istasyon tipi olarak bölgelere ayırmış ve her bölge için Franchise bedelini farklı belirlemiştir. Sistemimiz uzun yıllardır oturmuş, konusunda deneyimi olan, köklü bir Franchise sistemidir.Franchise’larımıza istasyonun açılışından itibaren ve sonrasında özel olarak geliştirilmiş uygulama yöntemlerini ve teçhizatları nasıl verimli kullanabileceklerinin eğitimini,  gerekli teknik yardımı, reklam ve tanıtım desteğimizi vermeye devam ediyoruz. İstasyonlarda Car Wax patentli kaliteli, profesyonel, doğaya ve insan sağlığına zararlı olmayan kimyasallar kullanılmaktadır.Özel bir yazılım programı ile iş yeri sahibi internet üzerinden girebileceği bir network şifresi ile istasyona ait portföyü, müşteri bilgilerini, alınan hizmetin detaylarını, ciro ve kasa hesaplarını görebilmektedir.

BAŞARI HİKAYELERİ

Dünden Bugüne

CarWax ailesi iki kardeşin ortak hedefleri doğrultusunda kurulmuş bir şirkettir. Mustafa Mumcu : 1974 Tatvan doğumlu olup, Zonguldak Fener Lisesi eğitimi sonrasında Boğaziçi İşletme bölümünü bitirip ticaret hayatına atılmıştır. Erkan Mumcu : 1979 Tatvan doğumlu olup, İstanbul Anadolu Teknik Lisesi eğitimi sonrası Kocaeli Üniversitesi Elektrik ve Elektronik bölümünden mezun olup hayata atılmıştır. Hayrettin MUMCU, öğretmenlik hayatında devam ederken içten içe beslediği otomobil merakını bir gün okuduğu ekonomist dergisindeki ”OTO TEMIZLIK, BAKIM VE KORUMA SERVİSLERININ EN İYİ KAZANÇ GETİREN VE YATIRIMA AÇIK BİR İŞ KOLU” olduğunu yazan cümleleri görmesi ile birlikte bu sektöre atılmaya karar verdi. Yıllar yılı edindiği birikimini merakıyla birleştirerek 1989 yılında sektöre Erenköy’de 700 m2’lik bir alanda ”Öğretmenler Oto Yıkama Ve Bakım Servisi” adı altında ilk adımı attı. Hayrettin MUMCU boya yüzeyi parlatma ve koruma sistemlerinide hizmetlerine dahil ederek hızlı gelişen sektörün takipçisi olmuştur. 1990 yılında Mustafa MUMCU ve Erkan MUMCU yönetimine geçerek CARWAX markasının sektörünün dev kuruluşları arasında yer almasını sağlamıştır. Mustafa MUMCU ve Erkan MUMCU yılların birikimi ve başarılarıyla yatırımlar yaparak zaman içerisinde franchısıng halkalarını çoğaltmaya hedeflemiştir.

2002 yılında ilk franchise şubesinin açlışını yaptık. Kurumsal yapının oluşumu için makine ve kimyasal donanımını tamamlayarak uzmanlaşan kadro yapısıyla sektöre dair ürettiği çözümleri franchise sistemiyle birleştirerek sandart hizmet kalitesi ve sürekliliğini hedeflediğimiz için franchise sistemi ile sağlıklı büyümeyi hedefledik. Şirketimiz için önemli olan doğru lokasyon, doğru girişimci ve doğru şubedir. Bulunduğu şehrin alışveriş merkezi potansiyeli en yüksek merkezi konumundaki noktalarında minumum 270 m2 büyüklüğündeki istasyonlar doğru lokasyon ve doğru şube için aranılan şartlardandır. Maliyetler şube konseptine ( kurulum yapılacak alanın m2’si, mevcut durumu, mekanik ve elektrik ihtiyacı ) göre değişiyor. Alışveriş merkezlerindeki kurulum için 25.000 $ ile 43.000 $ arasındadır. Car Wax’ın kendi bünyesinde ilgili departman yöneticileri ile oluşturduğu bir denetleme ekibi mevcuttur.Bu denetleme ve kontrol ekibi düzenli aralıklarla şube ziyaretlerinde bulunmaktadır. İnternet tabanlı özel bir crm yazılım programıyla şirketimizin bilgi işlem bölümünün yaptığı incelemeler sonucu şubenin satışları ile ilgili çeşitli analizleri franchise’ları ile paylaşarak maksimum ciroların ve hizmet çeşitliliğin elde edilmesini sağlamaktadır. Anlaştığımız gsm operatörü ile sms alt yapısı ile müşterilerimizden istek – öneri ve şikayetlerini online olarak alıyor bu istekler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Böylece franchise’larımızın standart hizmet kalitesi ile çalışmalarına yardımcı olmaktayız.

Girişimci adaylarımızın markamızı en iyi şekilde temsil ede bilen vizyon sahibi, güvenilir, kurumsal değerlere saygılı yüksek standartlarda hizmet kalitesine ve %100 müşteri memnuniyetine önem veren girişimciler tercih nedenimizdir. CarWax’ın standart hizmet kalitesi, ürün çeşitliliği, yüksek performanstaki ürün kalitesi, kendini farklı kılan şube dekorasyonları, profesyonel işletme sistemleri, hizmet anlayışı ve kurumsal yapısıyla car care sektörünün öncü firmalarından biri olması tercih sebebidir. Sektörün en büyük problemlerinden biri standart hizmet kalitesi, yüksek ürün kalitesi ve otomobillerinin bulundukları ortamdaki güvenirliliği ile ilgili kuşkularıdır.CARWAX bu sorunu standart hizmet kalitesi, yüksek ürün kalitesi ve tüm istasyonlarındaki araçların teslim alındığı andan itibaren sigortalı olması, kullanmakta olduğumuz internet tabanlı özel bir crm yazılım programıyla internet üzerinden online olarak araçlarını servise bıraktıkları andan itibaren takip edebiliyor olmaları ve araçlarına özel hazırlanmış olan müşteri kartlarıyla tüm CARWAX istasyonlarından belirli iskonto oranlarıyla faydalanıyor olabilmeleri ile güven vermektedir. Her geçen gün hizmet çeşitliliğiyle büyümeye devam edecektir. Şirket olarak hedeflerimiz arasında 50 olan şube sayısını her ilde bir CarWax istasyonu sloganıyla Carwax hizmetlerini tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Bunun yanı sıra sektörün önemli bir sorunu olan eğitimli personel eksikliğini kuracağımız eğitim okulu ile sertifikalı personeller yetiştirmek istiyoruz.

EKİBİMİZ

MUSTAFA MUMCU
CEO & DİREKTÖR
mustafamumcu@carwax.com.tr

NERGİS MUMCU
GENEL MÜDÜR
nergismumcu@carwax.com.tr

BURÇİN YILMAZ
SATIŞ SORUMLUSU
burcinyilmaz@carwax.com.tr

 

 

GÖKHAN ÇALIM
DEPO SORUMLUSU

KURULUMUNU YAPTIĞIMIZ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

 

 

HİZMET VE ÜRÜN DESTEĞİ VERDİĞİMİZ MARKALARIN YETKİLİ SERVİSLERİ

MENGERLER OTOMOTİV MERCEDES

İSTANBUL DAVUTPAŞA

MENGERLER OTOMOTİV MERCEDES

Ankara Yenimahalle

MENGERLER OTOMOTİV MERCEDES

Ankara Ümitköy

MENGERLER OTOMOTİV MERCEDES

İstanbul Kadıköy

MENGERLER OTOMOTİV MERCEDES

İstanbul Ataşehir

ÖZÖN VOLKSWAGEN

İstanbul Çekmeköy

ÖZÖN VOLKSWAGEN

Samsun Kutlukent

AYDOĞANLAR VOLKSWAGEN

Ankara Güvercinlik

ALTUR VOLKSWAGEN

İstanbul Bahçelievler

DOĞUŞ OTOMOTİV

Çankaya

DOĞUŞ OTOMOTİV

Maslak

DOĞUŞ OTOMOTİV

Etimesgut

DOĞUŞ OTOMOTİV

Esenyurt

DOĞUŞ OTOMOTİV

Kartal

DOĞUŞ OTOMOTİV

Bursa

EREL OTOMOTİV

İstanbul Maltepe

UZAY OTO VOLKSWAGEN

İstanbul Beyoğlu

GÜNERLER OTOMOTİV

İstanbul Ümraniye

OKAR OTOMOTİV NİSSAN

Adana Seyhan

ALJ TOYOTA

İstanbul Çekmeköy

ANKARA OTO FİAT

Ankara Çayyolu

Facebook
YouTube
Instagram